Pentax D FA* 70-200mm F2.8

Kui rääkida maastikufotograafia objektiividest, siis reeglina küsitakse kohe, mis lainurkobjektiivi kasutad. Ka enamus pilte, mida me näeme sotsiaalmeedias, on valdavalt tehtud madala võttenurga ja lainurkobjektiiviga. Kui lainurgaga teed ühe pildi, kus kõik elemendid on peal mida silm seletab, siis teleobjektiivi suur eelis on see, et saad sama koha peal teha täiesti erinevatest motiividest pilte. Vaatajale jääb mulje nagu pildid oleksid tehtud erinevatel aegadel ja erinevates kohtades, sest valgus ju kogu aeg muutub. Eriti kui pildistada maastikufotograafide jaoks magusal ajal (päikesetõus- ja loojang).

Minu lemmik fookuskaugus maastiku pildistamiseks on 28-105mm. Päris tihti on olnud olukordi, kus tahaks isegi veel pikemat objektiivi kasutada. Selleks objektiiviks oleks väga hea Pentax D FA* 70-200mm F2.8. Ideaalis võiks olla avaga F4, sest see on palju kergem ja väiksem. Raske fotokotiga matkates on oluline, et fotokoti kaal oleks võimalikult madal. Tavaliselt peale esimest matkapäeva annavad jalad märku, et oleks võinud mõne objektiivi ikka maha jätta. :)

Lapimaa reisi jaoks usaldati minu kätte Photopointi rendist Pentax D FA* 70-200mm F2.8 objektiiv. See on objektiiv mida ma olen ikka tihti vaadanud Photopointi e-poes, aga senimaani pole veel ostuks läinud, kuna olen kahelnud, et kas ma ikka kasutaksin seda objektiivi piisavalt. On olnud olukordi, kus olemasolevatest objektiividest 105mm on liiga lühikese ja 150mm on liiga pika fookuskaugusega. Kuid küsimus ei ole mitte ainult selles, et 45mm on kahe objektiivi vahelt puudu, vaid pigem selles, et kui on pikemale fotoreisile minek, siis saaks raskema ja suurema Pentax D FA*150-450mm objektiivi üldse koju jätta.

Pentax K-1 ja Pentax D FA 70-200mm F2.8, ees on Lee filtrihoidja ja B&W 105mm ringpola filter.


Ei olnud lihtne matkata räätsadega Ristijärvi suusamäe otsa, kuna lumi on Lapimaal lihtsalt väga sügav, aga vaade oli seda väärt. Et saada puhast kaadrit, tuli pildistada läbi puude okste, selleks oli hea võtta fotokotist pikem objektiiv.

 

URM05656-HDR

200mm / F11 / 6s / iso 100 / Bracket 3 pildist

URM05656-HDR-3

Sama pilt, aga 100% kropitud. Kütus on siiski palju kallim Soomes :)


Lisaks maastikele meeldib minule ka linde ja loomi pildistada, seega mingi pikem objektiiv peab alati kaasas olema. 70-200mm on selleks väga hea kompromiss. Matkamise ajal on kere küljes alati teleobjektiiv, sest kunagi ei või teada, mis lindu või looma juhtud nägema. Kvaliteetse kere ja objektiiviga tehtud pildi kadreeringut on hiljem alati võimalik muuta. All olev pilt on kropitud 100%Hangelind. 200mm / F8 /1/3200s /iso 100


Vesipapp. 200mm / F8 / 1/1000s / iso 1600


Sellise objektiivi testimiseks on väga hea koht just Lapimaa tundra. Esiteks ilmastikutingimused võivad olla päris karmid, kuid selle pärast mina ei muretse. Pikaajalise Pentaxi tehnika kasutajana tean, et ükskõik mis ilm ka ei valitse, tehnika pärast ei pea muretsema. Pigem tuleb vaadata, et endal oleksid vastavalt ilmale õiged riided seljas.

Panoraam crop, 140mm / F11 / 1/800s / iso 100

 

 

Pinnatuisk. 150mm / F8 / 1/640s / iso 100

 

100% crop. 200mm / F10 /  1/10s / iso 100 /pixelshift


Kokkuvõtteks võib öelda, et see palju kiidetud objektiiv on tõesti väga hea teravusega. Võrdlusena hetkel minul olemasolevatest objektiividest üks teravamaid. Mõõtude ja kaalu poolest on isegi aktsepteeritav pikemate matkade jaoks. Ikkagi kergem ja väiksem kui Pentax D FA*150-450mm. Täitsa võimalik, et kõige värvilisemal aastaajal matkama minnes tuleb see objektiiv endale soetada või siis kasutada Photopointi renditeenust.

Minu tegemistega saab ennast kursis hoida all järgnevatel lehtedel.

http://www.hetkedloodusest.com

Facebook.com/hetkedloodusest

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: